Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı

Sağlık Bakanlığı; hemşire, psikolog, biyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, sağlık fizikçileri gibi pek çok branşta 20 bin istihdam sağlanacağını açıklamıştı. 16-22 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılan tercihlerin ardından adaylar merakla sonuçların açıklanmasını bekliyordu. ÖSYM, yaptığı duyuru ile Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLECEK?

ÖSYM, Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Açıklamada “16-22 Aralık 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2021/10 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 27 Aralık 2021 tarihinde saat 15.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir” denildi.

BAKANDAN YERLEŞTİRME SONUCU AÇIKLAMASI

Sonuçların açıklanmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter’dan yayınladığı mesajında “20.000 sözleşmeli sağlık personelinin yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçlara https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numarası ve şifreyle erişebiliyor. Yeni çalışma arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyor, başarılar diliyorum” dedi.

Avatar of Kariyer İSG

Kariyer İSG

NİG Akademi, iş hayatını verimliliğe çevirecek anlayışı hayata geçirmek için 38 Eğitmen ile tüm imkanlarını kullanarak hizmetinizde... İnsan emeği tüm değerlerin üstündedir. Çalışan, çalışma koşulları, çevre ve insan duyarlılığı, ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütündür. Bu bütünün sürdürülebilir olmasının arkasında insana ve insan sağlığına verilen önem yapmaktadır

Yorum Yap