Sağlık Bakanlığı 40 personel alacak

Sağlık Bakanlığı 40 personel alacak

T.C. Sağlık Bakanlığı, 30 Ocak 2022-18 Şubat 2022 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak giriş (sözlü) sınavı ile 40 adet müfettiş yardımcısı alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin tüm esasları adaylar ile paylaşan kurum, en az 80 KPSS puan şartı arıyor. Ayrıca başvuruda bulunmak isteyen adayların en az 4 yıl süreli lisans eğitimi veren iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor. Peki Sağlık Bakanlığı müfettiş yardımcısı yardımcısı alımı başvuruları nasıl yapılacak?

T.C. Sağlık Bakanlığı 40 müfettiş yardımcısı alımı başvuru tarihleri arasında e-Devlet – Sağlık Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı personel müfettiş yardımcısı yardımcısı alımı başvuruları 27 Aralık 2021 tarihinde saat 00.01’de başlayıp, 09 Ocak 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. 

b) En az 4 yıl süreli lisans eğitimi veren iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

 c) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış KPSS sonuçları esas alınmak kaydıyla; KPSSP9, KPSSP11, KPSSP28, KPSSP33, KPSSP38, KPSSP43, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puan almış olmak. 

ç) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1987 tarihinden sonra doğanlar) 

d) Adli sicil yönünden müfettişliğe engel hali bulunmamak. e) Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak

Avatar of Kariyer İSG

Kariyer İSG

NİG Akademi, iş hayatını verimliliğe çevirecek anlayışı hayata geçirmek için 38 Eğitmen ile tüm imkanlarını kullanarak hizmetinizde... İnsan emeği tüm değerlerin üstündedir. Çalışan, çalışma koşulları, çevre ve insan duyarlılığı, ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütündür. Bu bütünün sürdürülebilir olmasının arkasında insana ve insan sağlığına verilen önem yapmaktadır

Yorum Yap